No menu items!

infermiere

‘Jemi të harruar dhe abuzuar nga shteti’, infermierët: Do të dalim në protestë

Shoqata e Infermierëve të Shqipërisë ka paralajmëruar se së shpejti bluzat e bardha do të dalin në protestë. Përmes një njoftimi, shoqata shprehet e indinjuar në lidhje me dhunimin e dy infermierëve në Pediatrinë e QSUT-së, nga familjarët e një pacienteje. Sipas...

Akuzohet se vrau 4 pacientë, infermierja në SHBA mund të dënohet me vdekje

Një infermiere në Teksas është shpallur fajtore për vrasjen e katër pacientëve si pasojë e injektimi që ajo i bëri në trup. William Daivs, 37-vjeçe u dënua për vrasje dhe tani mund të përballet me dënim me vdekje. BBC shkruan...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img