No menu items!

indi

India ndalon eksportin e grurit

India ka ndaluar eksportin e grurit teksa çmimet janë rritur në të gjithë botën për shkak të agresionit rus në Ukrainë. Drejtori i Përgjithshëm i Tregtisë së Jashtme të Indisë publikoi një deklaratë ku thuhej se ndalimi i eksportit të...

Indi/ Zjarr në një spital Covid, humbin jetën 11 pacientë

Të paktën 11 pacientë kanë vdekur pasi një zjarr shpërtheu në repartin e një spitali COVID-19 në shtetin perëndimor indian të Maharashtra. Një zyrtar i tha Televizionit të Nju Delhi se rreth 17 pacientë ishin në repartin në qytetin Ahmednagar...

Koronavirusi/ OBSH miraton vaksinën Covaxin të Indisë

Organizata Botërore e Shëndetësisë miratoi vaksinën e një prodhuesi indian për përdorim urgjent kundër koronavirusit. OBSH-ja tha se përfitimet e përdorimit të vaksinës Covaxin “i tejkalojnë rreziqet” dhe se ajo është “jashtëzakonisht e përshtatshme për vendet me të ardhura të...

Habiten mjekët në Indi, 70-vjeçarja sjell në jetë fëmijën e saj të parë

Një grua në Indinë perëndimore ka lindur fëmijën e saj të parë në moshën 70-vjeçare përmes Fekondimit In Vitro (IVF). Doktori i cili ka ndjekur procedurën e suksesshme është Naresh Bhanushali, një gjinekolog nga qyteti i Bhuj në shtetin Gujarat....

Përmbytje masive në Indi, 20 viktima dhe dhjetra të humbur

Më shumë se 20 persona kanë humbur jetën si pasojë e përmbytjeve në Indinë jugore pasi shirat e dendur shkaktuan daljen e lumenjve nga shtrati, duke prekur edhe zonat përreth. Disa shtëpi u përmbytën për shkak të nivelit të lartë...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img