No menu items!

inceneratoret

Apeli i GJKKO lë në burg ish ministrin Lefter Koka

Gjykata e Posaçme e Apelit ka vendosur të lërë të pandryshuar masën e sigurisë “arrest në burg” për ish-ministrin Lefter Koka. Ditën e djeshme avokatët e ish-ministrit të Mjedisit në një prononcim për mediat u shprehen se masa e dytë...

Meta mesazh të arrestuarve për inceneratorët

Presidenti Ilr Meta ka ngritur akuza për mënyrën se si qeveria po operon me paratë e taksapaguesve shqiptarë. Në konferencën e shtypit, ai është ndalur te afera e inceneraortëve. Kreu i Shtetit i bëri thirrje të arrestuarve që të kthehen...

Berisha: Alqi Bllako u arratis nga Qafë-Bota në Greqi dhe u kthye me helikopter

Ish-kryeministri Sali Berisha ka hedhur akuza të rëndë mbi procesin e arrestimit të ish deputetit socialist Alqi Bllako. Berisha tha se zërat thonë se Bllako u arratis nga Qafë Bota dhe u kthye me helikopter. Ai i është referuar 12 orëve...

Akuza për korrupsion e shpërdorim detyre, arrestohet Alqi Bllako

Pas dorëheqjes një ditë më parë nga mandati i deputetit dhe pas miratimit të sotëm të GJKKO se SPAK ta arrestoje, Alqi Bllako është arrestuar në banesën e tij. Ai do të dërgohet në Drejtorin e Policisë Tiranë i...

A do prangoset edhe “b*le hekuri” Erjon Veliaj për aferën e landfillit të Tiranës?

Përveç treshes Klodian Zoto, Stela Gugallja e Mirel Mërtiri në kërkim dhe Lefter Kokës në qeli, doli urdhër arresti dhe për deputetin Alqi Bllako e u prangosen shumë zyrtarë koncesionesh e dy administratorë të landfilleve Tiranë-Fier. Ashtu si në listën...

Urdhër arresti për deputetin Bllako, Lala: Mungon kryebashkiaku Subashi

TIRANË- Gazetarja Kolodiana Lala tha në emisionin “Opinion” se pjesa më e madhe e urdhër arresteve lidhur me çështjen e inceneratorëve janë ekzekutuar mbrëmjen e djeshme. Ajo tha se kjo nuk është aspak diçka që nuk pritej, ndërsa pohoi se në...

Kikia: Nuk është vetëm Ministria e Mjedisit e përfshirë me inceneratorët

Analisti Mentor Kikia ka komentuar vendimin e SPAK për lëshimin e 13 urdhër-arresteve për aferën korruptive të inceneratorëve, mes tyre dhe deputeti i PS, Alqi Ballako. I ftuar në “Log.”, në Abcnews, Kikia tha se në këtë çështje nuk mund...

SPAK kërkoi arrestimin e tij, Alqi Bllako le mandatin e deputetit

Alqi Bllako ka vendosur të lerë mandatin e deputetit. Lajmin e bëri vetë të ditur me anë të një postimi në rrjetet sociale. Vendimi vjen pasi këtë të martë, Prokuroria e Posaçme i kërkoi Kuvendit autorizim për arrestimin e...

Hetimi i SPAK/ Deputetin socialist e ‘fundosi’ apartamenti 144 mijë euro i babait

Prokuroria Anti-Korrupsion, SPAK, do të kërkojë nga Kuvendi autorizimin për arrestimin e deputetit të Partisë Socialiste Alqi Bllako, pasi emri i tij del në hetimet për aferën e inceneratorit të Fierit. Nga hetimet e deritanishme të SPAK, ka rezultuar se Alqi...

Basha tregon “peshqit e mëdhenj” që duhet të kapë SPAK

Ish-kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha përmes një postimi në rrjetet sociale ka reaguar pas arrestimeve me urdhër të SPAK për zyrtarë dhe ish-zyrtarë të dyshuar si të lidhur me aferën e inceneratorit të Fierit. Basha thotë se këto arrestime...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img