No menu items!

hipersonike

Rusia teston një raketë hipersonike

Rusia me sukses ka testuar raketën lundruese hipersonike, Zircon, e cila ka fluturuar në një distancë prej afër 1,000 kilometrash, tha Ministria ruse e Mbrojtjes më 28 maj. Raketa u lëshua nga Deti Barents dhe qëlloi objektivin në Detin e...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img