No menu items!

helmimi

Helmimi në Krujë/ Qytetarët protestojnë: Të dorëhiqet kryebashkiaku dhe drejtori i Ujësjellësit

Helmimi i mbi 600 qytetarëve të Krujës nga uji i pijshëm, ka mbledhur këta të fundit para Bashkisë së këtij qyteti. Ata kanë protestuar në lidhje me situatën e shkaktuar si pasojë e ujit që konsumojnë, i cili nga...

Helmimi në Krujë, dalin rezultatet e mostrave: Uji ka prezencë të bakterit Enterokok

Nëndrejtori i Institutit të Shëndetit Publik, Dritan Ulqinaku ka bërë me dije rezultatet përfundimtare të analizave të ujit të Krujës që bëni që më shumë se 600 qytetarë të përfundonin në spital. Në një deklaratë për mediat, Ulqinaku tha...

Helmimi masiv, Prokuroria e Krujës nis hetimet: Do gjejmë përgjegjësit

Prokuroria e Krujës ka nisur hetimet për akuzën e "ndotjes së ajrit, ujrave dhe tokës me pasojë dëmtimin e shëndetit të njerëzve" lidhur me helmimin masiv të qytetarëve që ndodhi dy ditë më parë. Në njoftim thuhet se do...

”Mos konsumoni ujin e depozitave”/ Ujësjellësi Krujë u bën thirrje qytetarëve

Ujësjellës Kanalizime Krujë ka reaguar zyrtarisht në lidhje me helmimin e qindra qytetarëve. Në një reagim për mediat thuhet se ka dyshime se reshjet e dendura të shiut ditën e shtunë pasdite dhe në orët e para të ditës...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img