Wednesday, June 7, 2023

george bush

Takimi me dyer të mbyllura, si Putini i bërtiti Bushit në 2008: Ukraina nuk është një shtet, ajo nuk është asgjë

Në prill 2008, gjatë një takimi Rusi-NATO, presidenti rus Putin dhe ish presidenti i SHBA-ve, George Bush, ishin protagonistë të një konfrontimi të ashpër për Ukrainën. Putin i tha Bush: “Duhet të më shpjegoni se çfarë është Ukraina, sepse unë thjesht...

Sulmi rus në Ukrainë/ Ish Presidenti i SHBA: Nuk duhet ta tolerojmë Putinin

Ish-Presidenti amerikan George Bush ka reaguar pas fillimit të invazionit rus në Ukrainë, duke e quajtur presidentin Putin autoritar dhe bullizues që s’duhet toleruar. George Bush ka thënë se Ukraina është shtet mik i ShBA-së dhe meriton mbështetjen e plotë...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Hidhet në erë me eksploziv bankomati në Shkup

Një bankomat në komunën “Butel” të Shkupit në Maqedoninë e Veriut është hedhur në erë me eksploziv. Sipas ministrisë së...
- Advertisement -spot_img