No menu items!

gazment bardhi

‘Thashethem’, Gazment Bardhi për financimin rus në Partinë Demokratike

Deputeti i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi e ka cilësuar thashethem, lajmin e publikuar në mediat e huaja, sipas të cilave Rusia ka financuar këtë parti politike me 500 mijë dollarë në vitin 2017. Në një deklaratë për mediat nga ambientet e...

Bardhi: Unë dhe Basha jemi gati të lëmë që nesër karriget, por me një kusht

Gazment Bardhi, drejtues i qarkut të Elbasanit thotë se nuk është në dijeni sa prej delegatëve atje kanë firmosur formularin e foltores për thirrjen e Kuvendit Kombëtar të PD. Informacionet në media janë për 280 delegatë nga 450 që ka...

Bardhi: Jam gati të dëshmoj për masakrën zgjedhore në Elbasan

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi mbrojti në Komisionin Hetimor për zgjedhjet e 25 prillit, anëtarët e Strukturës së Mbrojtjes së Votës, duke deklaruar se është gati të dëshmojë në lidhje me ngritjen e kësaj strukture. “Ata janë...

Bardhi: Në 11 dhjetor mund të ketë miting, jo Kuvend Kombëtar

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi theksoi se “mund të ketë në datën 11 një miting por kuvend kombëtar të PD-së ka kur atë e thërret kryesia e partisë, ¼ të anëtarëve të Kuvendit Kombëtar, ose ¼...

Bardhi: Berisha të dorëzojë firmat në zyrën e protokollit

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi, në një deklaratë për media nga selia e PD-së ditën e sotme, thotë se deri tani në seli nuk është bërë asnjë kërkesë zyrtare për mbajtjen e Kuvendit Kombëtar. Në përgjigje të...

Bardhi: Berisha luajti blofin, nuk mblodhi dot 1/4 e firmave

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, i është kundërpërgjigjur lëvizjes së Sali Berishës që mbrëmjen e së mërkurës depozitoi në selinë blu formularët e 4200 delegatëve të Kuvendit Kombëtar. Nga selia e Partisë Demokratike, Gazment Bardhi tha se...

Berisha shpalli datën/ Bardhi: Basha nuk ka thënë që nuk do ketë Kuvend Kombëtar të PD-së

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi deklaroi se kryedemokrati Lulzim Basha nuk ka thënë që nuk do ketë Kuvend Kombëtar të partisë. I ftuar në “Intervistën me Merita Haklaj”, në A2CNN, Bardhi tha se ajo që ka thënë...

“15 fluturime me bosët e plehrave dhe shtëpi në Maltë”, Gjiknuri padit Bardhin për shpifje

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri ka paditur numrin dy të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, pasi ky i fundit e akuzoi për udhëtimet jashtë vendit me Mirel Mërtirin e inceneratorëve; si dhe posedimin e një shtëpie sekrete...

Bardhi akuza Gjiknurit: Udhëtoi 15 herë me Mirel Mërtirin, pushime në shtëpinë e tij në Maltë

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi akuzoi ish ministrin e Insrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri për lidhje me skemën mafioze sipas tij të inceneratorëve. Gjatë fjalës së tij në seancën plenare në Parlament, Bardhi tha se Gjiknuri ka...

Vrasja e Pjerin Xhuvanit/ Vangjeli nervozon Bardhin: Kush je ti që më akuzon mua?

Debat mes sekretarit të Përgjithshëm të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi dhe analistit Lorenc Vangjeli për vettingun në politikë. Të ftuar në emisionin “Opinion”, Vangjeli i kujtoi Bardhit vrasjen e ndodhur në Elbasan të Pjerin Xhuvanit, disa ditë para zgjedhjeve...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img