No menu items!

gazi

Bllokimi i gazit, Zelenski: Rusia kërkon të shkatërrojë jetën e evropianëve

Presidenti i Ukrainës, Volodimir Zelenski thotë se Rusia kërkon të shkatërrojë jetën normale të evropianëve, duke bërë shantazh përmes mbylljes së transportit të gazit nga gazsjellësi Nord Stream. Gjatë fjalimit të tij mbrëmjen e së shtunës, Zelenski u shpreh se...

Gazi rus në Evropë, Putin: Brenda 4 ditëve pagesat të bëhen me rubla

Presidenti rus Vladimir Putin ka udhëzuar gjigantin shtetëror rus të energjisë Gazprom që të kalojë në pagesat me rubla, tha të premten zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov. I pyetur në një konferencë me gazetarët nëse Rusia do të vazhdojë të...

A mund të mbijetojë bota pa naftën dhe gazin rus?

Shtetet e Bashkuara, Britania e Madhe dhe Bashkimi Evropian kanë njoftuar se do t’i kufizojnë importet e naftës ruse. Kjo, edhe pavarësisht faktit se Rusia ka paralajmëruar se mund të ndërpresë furnizimin e Evropës me gaz, nëse vjen deri te...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img