Wednesday, June 7, 2023

gazetare

Në Kosovë strehohet gazetarja e parë nga Ukraina

Lyudmila Makey është gazetarja e parë nga Ukraina e cila është strehuar në Kosovë, bëri të ditur më 17 prill Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK). Makey, e cila është larguar nga Ukraina për shkak të pushtimit rus, do të...

Hoxha: Janë dhënë 3 mln euro për të blerë gazetarët

Shkruan Artan Hoxha Meqë kjo historia e inceneratorëve po i hap ndonjë petë korrupsionit qeveritar, si i bëhet hallit që ky SPAK-u, të nisë një hetim për të gjitha mediat dhe gazetarët, të cilët janë paguar “majmërisht” për t’i bërë...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Lionel Messi trasnferohet te Inter Miami

Lionel Mesi ka zyrtarizuar të ardhmen e tij, që nuk do të jetë përsëri te Barcelona, por as te...
- Advertisement -spot_img