Wednesday, June 7, 2023

fshf

Finalja e Ligës së Konferencës, FSHF zbulon procedurat për blerjen e biletave

Teksa mbetet 1 muaj nga zhvillimi i finales së Ligës së Konferencës në stadiumin “Air Albania”, Federata Shqiptare e Futbollit ka treguar procedurat se si tifozët mund të pajisen me bileta. Për të blerë bileta për finalen, të interesuarit duhet...

Armand Duka konfirmohet në krye të FSHF-së

Pas fitores së mandatit të 6 si president i FSHF-së, Armand Duka, mund ta ushtrojë detyrën e tij. Gjykata e Tiranës ka hequr ndaj Dukës masën e sigurisë të pezullimit nga detyra, duke vendosur që ai të hetohet pa...

Armand Duka rizgjidhet për herë të 6-të president i FSHF-së

Asambleja e FSHF-së e mbledhur sot në “Shtëpinë e Futbollit”, ka zgjedhur Armand Dukën si presidentin e saj për një mandat të 6. Votimi i cili padyshim do të shoqërohet me procese ligjore nga kundërshtarët e tij, ka caktuar...

Gjykata e Tiranës lë në fuqi masën e “pezullim nga detyra” për Armand Dukën

Gjykata e Tiranës ka lënë në fuqi vendimin për pezullimin nga detyra të Armand Dukës, Ardian Haçit dhe Ilir Shulkut. Ata nuk janë paraqitur në gjykatë dhe kanë deklaruar se do të përfaqësohen nga avokatët e tyre. Prokurori: “Është nisur hetim lidhur...

Zhvillimet e bujshme në FSHF, Presidenti i UEFA ‘zbarkon’ në Tiranë

Zhvillimet e ditëve të fundit në prag të zgjedhjeve në FSHF, kanë vënë në lëvizje UEFA-n dhe FIFA-n. Të hënën do të zbarkojë në Tiranë për një vizitë zyrtare e cila ka në protokoll edhe një takim me kryeministrin Rama,...

Audio përgjimi i Veliajt, Rama: Nuk është provë

Edi Rama ka urdhëruar prokurorinë që të mos e prekë Erion Veliajn, pas publikimit të audio përgjimit, ku ai del haptas duke ndërhyrë në zgjedhjet e brendshme të FSHF-së. Duke iu përgjigjur një komentuesi, Rama është shprehur se këto regjistrime...

Erion Veliaj nuk i ndal sulmet ndaj FSHF-së

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erjon Veliaj nuk i ndal sulmet ndaj FSHF-së. Bashkia Tiranë ka depozituar në Prokurori një kallëzim penal për Sekretarin e Përgjithshëm të FSHF-së, Ilir Shulkun dhe Sekretarin e Shoqatës Rajonale të Futbollit Tiranë, Adrian...

Renditja e FIFA-s, Shqipëria humbet 3 pozicione

Shqipëria mori një rezultat historik për sa i përket kualifikueseve të Botërorit. Kuqezinjtë u renditën në vendin e 3 në Grupin I me 18 pikë, dy më pak se Polonia që shkoi në play-off. Megjithatë kjo arritje nuk e...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Lionel Messi trasnferohet te Inter Miami

Lionel Mesi ka zyrtarizuar të ardhmen e tij, që nuk do të jetë përsëri te Barcelona, por as te...
- Advertisement -spot_img