No menu items!

fjalim

Rama në Këshillin e Sigurimit: Shtetet që shkelin të drejtat ndërkombëtare të vendosen para drejtësisë

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur fjalimin tradicional në selinë e Organizatës së Kombeve të Bashkuara (OKB), pak para se Shqipëria të marrë Presidencën e Këshillit të Sigurimit dhe të zhvillohet mbledhja e parë. Rama është shprehur se në ndër çështjet...

Video/ LAVROV mban fjalën në OKB, diplomatët dalin të gjithë nga salla

Përfaqësuesit nga Evropa dhe aleatët e tjerë janë larguar nga salla gjatë një fjalimi me video-direkte të ministrit të Jashtëm rus Sergey Lavrov në Konferencën e OKB-së për Çarmatimin në Gjenevë ditën e sotme. Një video e postuar nga delegacioni...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img