Wednesday, June 7, 2023

fiorentina

Klubi i Serisë A gati për një stadium modern prej 450 milion euro

Mbrëmja e djeshme ishte një nga ato që u konsideruan historike për klubin e Fiorentinës, pasi u shpall projekti fitues në tenderin ndërkombëtar për rikonstruksionin e stadiumit aktual “Artemio Franchi”. Ky projekt ka një kosto prej 450 milionë eurosh, dhe...

Festival golash në Firenze/ Fiorentina i shkakton Milanit humbjen e parë

Milani tashmë nuk ka 0 në kolonën e humbjeve në Serinë A. Skuadra e Stefano Piolit ka bërë një hap të gabuar në luftën për titullin kampion, pas një humbje me shifrat 4-3 ndaj Fiorentinës e cila duket sikur...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Hidhet në erë me eksploziv bankomati në Shkup

Një bankomat në komunën “Butel” të Shkupit në Maqedoninë e Veriut është hedhur në erë me eksploziv. Sipas ministrisë së...
- Advertisement -spot_img