Wednesday, June 7, 2023

fiks fare

Gramsh, banorët e fshatit Liras të izoluar nga shembja e urës

300 banorë të fshatit Liras në zonën e Gramshit kanë kërkuar ndihmën e emisionit Fiks Fare pasi prej 10 ditësh si pasojë e reshjeve të shumta është shembur ura e fshatit me të cilën lidhen me qytetin. Ata thonë se...

Gjykata Administrative do edhe 8 vite të gjykojë çështjet që ka në dorë

Para pak ditësh, emisioni “Fiks Fare” transmetoi ankesën e zonjës Luljeta Kamberaj, e cila ankohej se prej rreth 5 vitesh ishte në pritje të datës së gjyqit në Gjykatën Administrative të Apelit në Tiranë. Luljeta thotë se ka qenë...

Mashtrimi me firmat e ‘Foltores’, gazetarja e Fiksit firmos si delegate

Fiks Fare denoncoi sot parregullsitë dhe abuzimet në procesin e mbledhjes së firmave nga ish lideri i PD-së Sali Berisha për të thirrur Kuvendin Demokrat në 11 dhjetor 2021. Fiks Fare tregoi se sa e lehtë ishte të firmosje dhe...

256 nxënës në Elbasan prej 4 muajsh nuk marrin bursat. Bashkia: Vonesa, faj i shkollës

Një nxënës i shkollës së Mesme Profesionale “Sali Ceka” në qytetin e Elbasanit ka kërkuar ndihmën e emisionit “Fiks Fare” për të shprehur një shqetësim për moskalimin e bursave nga ana e bashkisë së qytetit. Ai thotë se trajtohet me...

Skandali/ Kryetari i Gjykatës së Dibrës gjykoi një vendim të formës së prerë nga Gjykata e Lartë

Fiks Fare denoncoi një skandal në Gjykatën e Dibrës, ku kreu i kësaj gjykate, Edan Veçani, ka gjykuar një vendim në shkallën e parë që ishte i formës së prerë nga Gjykata e Lartë. Sipas dokumenteve që disponon emisioni...

“Do krijojmë bindje për vdekjen”, OPGj-ja mban në sirtar 2 vjet dosjen e vdekjes së punëtorit në Mal të Zi

Një e ve, nënë e dy fëmijëve të mitur, denoncoi në emisionin “Fiks Fare” neglizhencën e strukturave shtetërorë për dosjen e bashkëshortit të saj, që humbi jetën në vitin 2019 në Mal të Zi. Marte Shkambi po endet në dyert...

“Më vodhën pensionin për 8 vjet”, Sigurimet Shoqërore ia hedhin fajin Postës Shqiptare

Një 72-vjeçare iu drejtua emisionit “Fiks Fare” për mosmarrjen e pensionit për një periudhë prej 8-vitesh. Zoje Probanaj thotë se ka dalë në pension në vitin 2006. Ajo thotë se ka marrë disa muaj pension dhe më pas i është...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Lionel Messi trasnferohet te Inter Miami

Lionel Mesi ka zyrtarizuar të ardhmen e tij, që nuk do të jetë përsëri te Barcelona, por as te...
- Advertisement -spot_img