Wednesday, June 7, 2023

fermere

“Nuk e duam miellin e serbit”, fermerët: Gruri të rritet në Shqipëri

Gjatë protestës së ditën së sotme përballë Kryeministrisë, kreu i Shoqatës për Mbrojtjen e Konsumatorit dhe Prodhuesit, Ervin Resuli deklaroi se fermerët kanë për të qëndruar në sheshin e protestës. Ai pohoi se ata nuk e duan miellin e serbit,...

Rama me fermerët: 500 mln lekë plus për naftën pa taksa

Teksa protestuesit kanë nisur marshimin drejt kryeministrisë, kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me disa fermerë për paketën e rezistencës sociale. Rama u shpreh se mund të shkohet shumë larg vetëm duke bashkuar forcat. Ai u shpreh se të...

”Po keni ide hajdeni t’i diskutojmë”/ Rama ndan videon nga debati me fermerët

Kryeministri Edi Rama ka publikuar videon nga biseda që pati sot me fermerët e Lushnjes, të cilët ishin në protestë para Kuvendit. Rama dëgjohet teksa bën bashkëbisedim me përfaqësuesin e fermerëve, teksa kanë rënë dakord për disa pika, por është...

Fermerët flasin pas takimit me Ramën: Është keqinformuar, i thamë të na dëgjonte

Fermerët e Divjakës që u takuan paraditen e sotme me kryeministrin Rama, janë shprehur se ai kishte informacione të tjera për situatën e tyre dhe kanë vendosur që të bëjnë një takim tjetër formal. Ata kanë kërkuar që të...

Deputeti i Lushnjës: Fermerët kanë braktisur serat dhe ikin për të punuar në Gjermani

Fermerët e Lushnjës kanë shkuar këtë të enjte para parlamentit, për të shtruar kërkesat e tyre. Bashkë me ta, ishte dhe deputeti i Partisë Demokratike, Saimir Korreshi. Ky i fundit, tha se fermerët ndodhen në vështirësi të mëdha financiare. Saimir Korreshi:...

Rama: Sot punojmë dyfishin e tokave në krahasim me 2013-ën

Kryeministri Edi Rama nuk i kurseu ironitë në lidhje me kritikat që bëhen ndaj qeverisë sa i takon sektorit të bujqësisë. I pranishëm në prezantimin e buxhetit për fermerët për vitin 2022, kryeministri iu përgjigj atyre që shkruajnë në ‘FB’...

Sindikata e Fermerëve kundër paketës fiskale: Të mbjellat kanë rënë me 30%

Shoqata e Eksportuesve Shqiptarë të Fruta-Perimeve, Këshilli i Agrobiznesit Shqiptar (KASH) dhe Sindikata e Fermerëve, në një letër drejtuar kryeministrit Edi Rama, ministres së Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj, dhe ministres së Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Frida Krifca, kundërshtojnë...

Basha mbështet protestën e fermerëve: Buxheti të përdoret për to dhe jo për obortarrët e qeverisë së korruptuar

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar lidhur me protestën e fermerëve të Myzeqesë. Ndërsa poston pjesë nga fjala e tij në Kuvend, Basha shkruan në rrjetet sociale se zëri i tyre duhet të dëgjohet, buxheti të përdoret...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Hidhet në erë me eksploziv bankomati në Shkup

Një bankomat në komunën “Butel” të Shkupit në Maqedoninë e Veriut është hedhur në erë me eksploziv. Sipas ministrisë së...
- Advertisement -spot_img