Wednesday, June 7, 2023

elbasan

Ishin nisur me “X6” për të kryer atentat, policia: Si u parandalua krimi në Elbasan

Policia ka dhënë detaje në lidhje me një operacion të kyer së fundmi në Elbasan. Përmes një njoftimi, politica thotë se ka marrë informacion se në orët e vona të natës së mbrëmshme mund të ndodhte një ngjarje e rëndë...

Dyshime për atentat në Elbasan, policia zbulon makinën me armë dhe lëndë djegëse

Policia e Elbasanit ka ndaluar një automjet tip fuoristradë të dyshimtë në zonën e “Ish-Konservimi” pranë stadiumit “Elbasan Arena”. Dhjetëra forca policie kanë rrethuar automjetin, brenda të cilit janë gjetur dy armë të llojit kallashnikov, dhjetëra fishekë, si dhe një...

Video/ Publikohen pamjet kur Emiljano Ramazani qëllohet për vdekje nga autori i maskuar

Dikur i njohur si qyteti i Luleve dhe Portokalleve, Elbasani, vitet e fundit është kthyer në qytetin e nënave dhe vejushave të veshura me të zeza. Ku hija e krimit shëtit lirshëm në qytetin, që sot konsiderohet si një...

Armë dhe municione në banesë, arrestohet 44 vjeçari në Elbasan

Një 44-vjeçar në Elbasan është arrestuar ditën e sotme pasi në shtëpinë e tij janë gjetur një arsenal armësh. Policia bën me dije se në kuadër të operacionit “Kral”, ka rënë në pranga shtetasi G.D., 44 vjeç, banues në lagjen...

Nano në Elbasan: Të zbardhen ngjarjet kriminale të ndodhura më parë

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Drejtues Madhor Gledis Nano mori pjesë në analizën vjetore të punës së strukturave të Drejtorisë Vendore të Policisë Elbasan. Gjatë fjalës së tij, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Gledis Nano ka...

PD e Elbasanit pro Berishës: 272 delegatë nga 409 do të jenë në Kuvendin e 11 dhjetorit

Dega e Partisë Demokratike të Elbasanit ka bërë transparente sot përpara selisë së PD-së, emrat e delegatëve që kanë firmosur për thirrjen e Kuvendit më 11 Dhjetor, thirrur nga lideri historik Sali Berisha. Nga Dega e PD-së në Elbasan kanë...

Bardhi: Jam gati të dëshmoj për masakrën zgjedhore në Elbasan

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi mbrojti në Komisionin Hetimor për zgjedhjet e 25 prillit, anëtarët e Strukturës së Mbrojtjes së Votës, duke deklaruar se është gati të dëshmojë në lidhje me ngritjen e kësaj strukture. “Ata janë...

256 nxënës në Elbasan prej 4 muajsh nuk marrin bursat. Bashkia: Vonesa, faj i shkollës

Një nxënës i shkollës së Mesme Profesionale “Sali Ceka” në qytetin e Elbasanit ka kërkuar ndihmën e emisionit “Fiks Fare” për të shprehur një shqetësim për moskalimin e bursave nga ana e bashkisë së qytetit. Ai thotë se trajtohet me...

E rëndë në Elbasan/ Qëllohet me thikë për vdekje 28-vjeçari, plagoset i vëllai

Një ngjarje e rëndë u shënua mbrëmjen e sotme në qytetin e Elbasanit, ku nga përleshja mes disa të rinjve ka humbur jetën 28-vjeçari Florenc Kovaçi, ndërsa vëllai i tij Mikel Kovaçi, 19 vjeç ndodhet i shtruar në Spitalin...

SPAK kërkon 8 muaj burg për 3 punonjëse të spitalit të Elbasanit

Prokuroria e Posaçme Antikorrupsion (SPAK) ka kërkuar nga 8 muaj burg, pezullimin dhe dënimin me kusht për dy vjet, për 3 punonjëse të spitalit të Elbasanit. Gazetarja Klodiana Lala bën me dije se punonjëset Anila Ballhysa, Mimoza Zyberi dhe Ardita...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Cardi B Deletes Instagram After Social Media Backlash Over Her Historic Grammys Win

 The main thing that you have to remember on this journey is just be nice to everyone and always...
- Advertisement -spot_img