No menu items!

doreheqje

Anëtarët e Bordit të Transparencës duhet të japin dorëheqjen, thotë Berisha

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha thotë se anëtarët e Bordit të Transparencës për çmimet, duhet të japin dorëhqejen. Në një deklaratë për mediat nga selia blu, Berisha u shpreh se ky bord duhet të pushojë menjëherë së funksionuari, pasi...

Berisha i kërkon Alibeajt dorëheqjen nga drejtimi i Grupit Parlamentar

Ish-kryeministri Sali Berisha, i ka kërkuar dorëheqjen Enkelejd Alibejat nga posti i Grupit Parlametar të Partisë Demokratike. Burime për “Euronews Albania”, bëjnë me dije se Berisha ka kundërshtuar vendimin e Alibeajt për të ankimuar në gjykatë Kuvendin e 17 Korrikut...

Berisha tregon historinë: Si më kërkuan largimin nga politika kur isha 50 vjeç

Sali Berisha: Sekretari i Përgjithëm i KE dhe Jorgo Papandreu. Më thërrasin në zyrë në OSBE. Fillon Papandreu dhe më thotë, Sali, koha ka ardhur që t’ua lirosh të rinjëve. I them burrë më të mençur se babai yt...

Vuçiç paralajmëron dorëheqje nga kryesimi i partisë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, njëherësh kandidat i Partisë Përparimtare Serbe (SNS) në zgjedhjet presidenciale të 3 prillit, paralajmëroi se do të japë dorëheqje nga kryesimi i SNS-së, pas zgjedhjeve. “Unë do të jem aty gjatë zgjedhjes së Qeverisë dhe...

Lulzim Basha jep dorëheqjen si kryetar i PD

Lulzim Basha ka dhënë dorëheqjen nga posti i kryetarit të Partisë Demokratike, partisë më të madhe opozitare në Shqipëri. Në një konferencë për shtyp nga selia e PD-së, Basha tha se është dorëhequr nga udhëheqja e partisë pas përpjekjeve të...

Duma: Basha të japë dorëheqjen

Deputetja e PD-së, Grida Duma në një prononcim për mediat jashtë Kuvendit tha se Basha duhet të jap dorëheqjen dhe të lexojë qartë rezultatin e 6 marsit. Duma u shprehet se duhet t’i jepet fund sa më pare cic-miceve, dhe...

Duma i vendos afat Bashës: Të dorëhiqet nga kreu i PD

Ish-nënkryetarja e Partisë Demokratike , deputetja Grida Duma, është treguar sërish e prerë në qëndrimin e saj ndaj kryetarit Lulzim Basha. Duke folur për situatën e krijuar në PD pas zgjedhjeve të 6 Marsit, Duma ka përsëritur dorëheqjen e Bashës,...

Dorëheqje nga PD? Basha thyen heshtjen

Kreu i PD Lulzim Basha, në një komunikim për mediat u pyet nga gazetarët nëse do të japë dorëheqje,. Basha tha se ai do të bëjë gjithçka që Partia Demokratike të mos shkatërrohet. Basha theksoi se është i gatshëm dhe...

Deputetët demokratë: Largimi i Bashës, zgjidhja e vetme për PD

Kanë vijuar edhe të martën zërat brenda radhëve të demokratëve që i kërkojnë Lulzim Bashës të japë dorëheqjen pas disfatës në zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 Marsit. Ervin Salianji, një ndër mbështetësit e Bashës i kërkon hapjen e garës...

Zëri i Amerikës: Basha nën presion, të besuarit e tij i kërkojnë largimin

Në Shqipëri, kryetari demokrat Lulzim Basha është vënë përpara përgjegjësisë për humbjen e thellë që PD pësoi në zgjedhjet e pjesshme vendore të së dielës. Në mbledhjen e grupit parlamentar, e cila zgjati deri pas mesnate, deputetë të ndryshëm...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img