Wednesday, June 7, 2023

dmytro kuleba

Kuleba: BE-ja nuk e anëtarësoi Ukrainën në 2088-ën

Ministri i Jashtëm i Ukrainës Dmytro Kuleba tha të dielën se ishte një “gabim strategjik” i Gjermanisë dhe Francës që nuk lejuan Ukrainën të anëtarësohej në NATO në 2008. “Nëse ne do të ishim vend anëtar i NATO-s, kjo luftë...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Lionel Messi trasnferohet te Inter Miami

Lionel Mesi ka zyrtarizuar të ardhmen e tij, që nuk do të jetë përsëri te Barcelona, por as te...
- Advertisement -spot_img