Wednesday, June 7, 2023

dita e fitores

Rusia feston Ditën e Fitores nën hijen e luftës në Ukrainë

Rusia përgatitet të mbajë paradën e saj vjetore ushtarake në “Sheshin e Kuq” në Moskë dhe në qytete anembanë vendit këtë të hënë, duke shënuar fitoren mbi Gjermaninë naziste në vitin 1945. Trupa ushtarake, tanke dhe raketa balistike do të...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Hidhet në erë me eksploziv bankomati në Shkup

Një bankomat në komunën “Butel” të Shkupit në Maqedoninë e Veriut është hedhur në erë me eksploziv. Sipas ministrisë së...
- Advertisement -spot_img