Wednesday, June 7, 2023

diktature

8 Dhjetori/ Basha: Sot kemi përballë një tjetër diktaturë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, thotë se 8 Dhjetori i vitit 1990 ka qenë dita që ndau të shkuarën nga e ardhmja dhe ndryshoi përgjithmonë historinë e Shqipërisë. Mirëpo 31 vjet më vonë, Basha thotë se thirrja për...

Kush ishte koloneli nga Devolli, që doli kundër Enver Hoxhës

Memorie.al publikon historinë e panjohur të gjeneral-major Panajot Plakut me origjinë nga fshati Hoçisht i Devollit të Korçës, i cili pasi u diplomua në shkollën “Normale” të Elbasanit në vitin 1936, u kthye në qytetin e Korçës ku u lidh...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Lionel Messi trasnferohet te Inter Miami

Lionel Mesi ka zyrtarizuar të ardhmen e tij, që nuk do të jetë përsëri te Barcelona, por as te...
- Advertisement -spot_img