Wednesday, June 7, 2023

diber

PS fiton Lushnjen dhe Dibrën

Ka përfunduar numërimi i votave në Lushnje. Kandidatja e Partisë Socialiste, Eriselda Sefa, ka fituar ndjeshëm përballë kandidatit të koalicionit “Shtëpia e Lirisë” dhe atij të PD-së. Pas shpalljes së rezultatit në radhët e mbështetësve të Sefës ka shpërthyer festa. Ndërkohë,...

Aksident i rëndë në Dibër/ Makina del nga rruga, humb jetën një person

Një aksident me pasojë vdekjen është regjistruar këtë të hënë në aksin Peshkopi-Maqellarë. Mjeti ka dalë nga rruga, ku për pasojë ka humbur jetën shtetasi E.H, ndërsa kanë mbetur të plagosur tre të tjerë. Të plagosurit janë dërguar në spital ku...

Lëkundje tërmeti në Dibër

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë ditëne sotme pranë qytetit të Dibrës. Lëkundjet kanë qenë në magnitudën 4.0 të shkallës Rihter. Epiqendra ka qenë në Shupenzë të Bulqizës, në një thellësi vetëm dy kilometra, ndërsa lëkundjet janë ndjerë deri në...

Skandali/ Kryetari i Gjykatës së Dibrës gjykoi një vendim të formës së prerë nga Gjykata e Lartë

Fiks Fare denoncoi një skandal në Gjykatën e Dibrës, ku kreu i kësaj gjykate, Edan Veçani, ka gjykuar një vendim në shkallën e parë që ishte i formës së prerë nga Gjykata e Lartë. Sipas dokumenteve që disponon emisioni...

Toka nuk gjen qetësi, sërish tërmet në Dibër

Dibra është tronditur sërish nga një tjetër tërmet. Lëkundjet sizmike kanë qenë në magnitudën 3.1 të shkallës rihter, me epiqendër në Shupenzë. Tërmeti ka pasur një thellësi prej 2 km cfarë ka shkaktuar edhe panik tek qytetarët. Ndërkohë, ditën...

Berisha në Dibër: Mbi dy të tretat e delegatëve kanë firmosur për thirrjen e Kuvendit

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi nga Foltorja e Dibrës, se mbi dy të tretat e delegatëve të këtij qarku kanë firmosur për thirrjen e Kuvendit Kombëtar. Gjatë fjalës së tij, Berisha u shpreh se ky vendim është mjaft i rëndësishëm...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Cardi B Deletes Instagram After Social Media Backlash Over Her Historic Grammys Win

 The main thing that you have to remember on this journey is just be nice to everyone and always...
- Advertisement -spot_img