No menu items!

deti

Meta: Nuk kam dijeni nëse janë ndërperë negociatat me palën greke për detin

Presidenti i Republikës, Ilir Meta deklaroi se nuk është në dijeni nëse janë ndërprerë negociatat midis Shqipërisë dhe Greqisë, në lidhje me çështjen e kufirit detar. Në një deklaratë për mediat nga Presidenca, Meta u shpreh se kryeministri Edi Rama...

Presidenti Meta reagon pas deklaratës së Dendias për çështjen e detit

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar pas deklaratës së ministrit të Punëve të Jashtme të Greqisë, Nikos Dendias, të bërë pak ditë më parë në Tiranë, lidhur me çështjen e detit. Në një konferencë për mediat nga Presidenca, Meta...

Ish-ylli i Real Madrid ndryshon karrierë që në moshën 33-vjeçare: Jeta ime ishte deti

Jeta pas futbollit është ajo që shqetëson shumë nga yjet e këtij sporti, që e kanë të vështirë të ndahen nga fusha e blertë. Por jo të gjithë, pasi ka prej atyre që u kthehen pasioneve të fëmijërisë përveç...

Misteret e thellësive të detit: Pesë pyetje rreth kufirit përfundimtar të Tokës

Shkruan: Dr.Helen Scales Deti i thellë është domeini i fundit i pa eksploruar i Tokës. Për një kohë të gjatë, ky ekosistem enigmatik ka mbajtur brenda tij përgjigjet për disa nga pyetjet më të rëndësishme në shkencë. Tani, një valë e re...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img