Wednesday, June 7, 2023

derbi

Derbi 162 i takon Tiranës, ndeshjen e vendos një penallti me VAR

Përfundon supersfida e javës së 6 në Kategorinë Superiore. Derbi numër 162 në histori mes Tiranës dhe Partizanit është mbyllur me fitoren e bardhebluve me rezultatin minimal 1-0. Në fraksionin e parë të lojës, bardheblutë janë shfaqur disi më kërcënues...

Zyrtarë të UEFA-s zbarkojnë në derbin e kryeqytetit, ja arsyeja

Kryeqyteti hesht në pritje të derbit Tirana-Partizani. Si gjithnjë, do të luhet edhe në shkallët e stadiumit: Fanatics e Guerrlis do të bëjnë betejën e tyre ironike e ofensive, megjithatë duhet të bëjnë kujdes, sepse inspektorë të UEFA-s do...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Hidhet në erë me eksploziv bankomati në Shkup

Një bankomat në komunën “Butel” të Shkupit në Maqedoninë e Veriut është hedhur në erë me eksploziv. Sipas ministrisë së...
- Advertisement -spot_img