No menu items!

delegate

”4934 delegatë të pranishëm”/ Këlliçi: Kuvendi është i ligjshëm dhe vendimmarrës

Belind Këlliçi, kryetari i komisionit të Kuvendit Kombëtar të Partisë Demokratike të iniciuar nga Sali Berisha, tha se janë të pranishëm 4934 delegatë në këtë forum. Po kështu, sipas tij, të pranishëm janë edhe 4200 firmëtarët që dorëzuan formularët për...

Video/ Delegatët në radhë te “Air Albania’ për të hyrë në Kuvend

Delegatë të Partisë Demokratike, që do të marrin pjesë në Kuvendin e thirrur sot nga ish-kryeministri Sali Berisha janë shprehur pro shkarkimit nga detyra e kryetarit të Lulzim Bashës. Disa prej këtyre delegatëve thanë se Berisha do të sjellë...

Delegatët e PD konfirmojnë praninë në Kuvendin e 11 dhjetorit

Nesër më datë 11 dhjetor mbahet Kuvendi i PD i thirrur nga ish-kryeministri Sali Berisha. Duket se demokratët dhe shqiptarët po e presin me shumë dashamirësi dhe entuziazëm Kuvendin, që do mbahet në “Air Albania Stadium”. Ndërsa, shumica e delegatëve...

Kuvendi Kombëtar/ 2171 delegatë të PD publikuan emrat për 11 Dhjetorin

2171 delegatë të Partisë Demokratike që kanë firmosur për Kuvendin Kombetar të Partisë Demokratike kanë publikuar deri sot emrat. Teksa dhjetra degë të tjera kanë njoftuar se do të publikojnë emrat e delegatëve në ditët në vijim, mjafton transparenca e bërë...

Berisha: Pas 11 dhjetorit do të caktojmë datën e protestës së madhe

Ish-kryeministri Sali Berisha foli nga Devolli edhe për përgatitjet për mbledhjen e Kuvendit Kombëtar të PD, në 11 dhjetor. Berisha u shpreh se për 7600 delegatët e PD do të ishte stadiumi 'Air Albania' për t'u mbledhur, por kjo varet...

”Ne besojmë tek Berisha”/ Dega 4 e PD në Tiranë publikon emrat e delegatëve

Dega numër 4 e PD në Tiranë bëri publike emrat e 97 delegatëve të cilët kanë firmosur për thirrjen e Kuvendit Kombëtar të PD në datën 11 dhjetor të vitit 2021. Në total kjo degë ka plot 111 delegatë, ku...

PD/ 70 delegatë të degës nr.1 i bashkohen Kuvendit të 11 dhjetorit

Janë publikuar emrat e delegatëve të degës numër 1 të PD-së në Tiranë që kanë firmosur për të marrë pjesë në Kuvendin Kombëtar të demokratëve që do të zhvillohet më 11 dhjetor. Kreu i kësaj dege, Fetah Hasanaj, ka bërë...

PD e Elbasanit pro Berishës: 272 delegatë nga 409 do të jenë në Kuvendin e 11 dhjetorit

Dega e Partisë Demokratike të Elbasanit ka bërë transparente sot përpara selisë së PD-së, emrat e delegatëve që kanë firmosur për thirrjen e Kuvendit më 11 Dhjetor, thirrur nga lideri historik Sali Berisha. Nga Dega e PD-së në Elbasan kanë...

”Më kanë falsifikuar firmën”/ Delegatja e PD ndërhyn live në emision

Delegatja e Partisë Demokratike, Freskida Rapo ka ndërhyrë “live” në emisionin “Open” dhe ka denoncuar se firma e saj është falsifikuar. Ajo u shpreh se deputeti Agron Shehaj e kishte telefonuar dhe e kishte pyetur nëse kishte firmosur, por ajo...

Dega 6 e PD në Tiranë sfidon Bashën, bën publike listën e delegatëve të 11 Dhjetorit

Delegatët e njësisë 6 të Tiranës kanë vendosur që të shpallin publikisht mbështetjen e tyre për Kuvendin e 11 dhjetorit të thirrur nga anëtarësia e Partisë Demokratike. 57 nga 65 delegatët e njësisë 6, të cilët kanë nënshkruar për Kuvendin...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img