Wednesday, June 7, 2023

bruksel

Rama në samitin e NATO-s në Bruksel

Liderët e NATO-s janë mbledhur ditën e sotme në Bruksel për një samit emergjent për të diskutuar për luftën në Ukrainë. Në këtë samit merr pjesë edhe Kryeministri Edi Rama. Të gjithë udhëheqësit e NATO-s fillimisht janë mbledhur dhe kanë...

Kosova dhe Serbia diskutojnë marrëveshjet e deritanishme më 16 nëntor në Bruksel

Ekipet negociuese të Kosovës dhe Serbisë takohen të martën (16.11) në Bruksel për të vazhduar dialogun, ndonëse qysh tani ka kundërthënie ndërmjet Kosovës dhe Serbisë se për çfarë saktësisht negociohet këtë herë. Zyrtarët e Bashkimit Evropian thanë, se në raundin...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Hidhet në erë me eksploziv bankomati në Shkup

Një bankomat në komunën “Butel” të Shkupit në Maqedoninë e Veriut është hedhur në erë me eksploziv. Sipas ministrisë së...
- Advertisement -spot_img