No menu items!

boterori

Ëndrra për Maqedoninë e Veriut përfundon, Ronaldo shkon në Katar

Portugalia fitoi në shtëpi përballë Maqedonisë së Veriut me shifrat 2-0 duke siguruar një vend në Botërorin “Katar 2022”. Ylli i kësaj sfide ishte futbollisti i Mançester Junajtid, Bruno Fernandesh, i cili me dygolëshin e tij kaloj “Luzitanët” për më...

Zbulohen goglat e vazos së parë të Botërorit “Katar 2022”

Shorti i Botërorit “Katar 2022” po afron akoma dhe më shumë dhe vazot që mbajnë emrat e skuadrave po zbulohen se si do të ndahen. Vazo e parë, që mban skuadrat më favorite dhe me renditje më të lartë në...

Holanda pret biletën në Botëror, Turqia dhe Ukraina shpresojnë te “Play Off-i”

Kualifikueset e Botërorit 2022 dhanë veridiktet e tyre. Holanda mundi 1-0 Norvegjinë në një sfidë ku vuajti jo pak. Për të parë golin na duhej të prisnim 84 minuta lojë. Berguijn tregon gjithë potencialin e tij, me “rrjetë” vendimtare....
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img