No menu items!

blerje

Do blejë klubin e Mançester Junajtid? Përgjigjet Elon Musk

Shefi i kompanisë Tesla, Elon Musk trazoi botën sportive pasi shkroi në llogarinë e tij në Twitter, se do blinte klubin anglez të futbollit, Mançester Junajtid. Por kur u pyet nga një përdorues, Musk u përgjigj se shpreh se nuk...

Vetëm 7% e shqiptarëve blejnë online/ Renditemi të fundit në rajon dhe në Europë për vitin 2019

Të dhënat e anketës vjetore për përdorimin e teknologjisë në familje nga individët, e publikuar së fundmi nga “Agjencia Europiane e Statistikave”, jep të dhëna gjithashtu dhe për mallrat apo shërbimet që blihen online. Në vitin 2020 rreth 65% e...

Energjia, importet janar-nëntor rekord historik, kapin shifrën 213 milionë euro

Importet e energjisë këtë vit kanë arritur një vlerë rekord, më të lartën ndonjëherë në historinë e vendit ku nga janari në nëntor janë shpenzuar 213 milionë euro. Për të kuptuar gropën financiare që ka shkaktuar situata në financa mjafton...

Edhe në pandemi, shqiptarët i rritën shpenzimet për veshje e këpucë, të vetmit në Europë

Ndonëse 2020-a ishte një vit pandemik dhe për disa muaj vendi ishte pothuajse tërësisht i mbyllur e më pas shumë punuan online, sërish shpenzimet për veshje dhe këpucë u rritën, duke shënuar një rast unik në Europë, teksa të...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img