Wednesday, June 7, 2023

ballkani

Ballkani vs Shkupi, përballje shqiptare në “Play-Off” të Ligës së Konferencës

Skuadra e Ballkanit ka shkruar historinë, pasi ka arritur të kualifikohet në fazën “Play-off” në kompeticionin e Ligës së Konferencës. Në këtë fazë, Ballkani do të përballet me Shkupin, ku një prej skuadrave shqiptare do të luajë në fazën e...

Studimi: 40 milionë vite më parë, Ballkani ka qenë kontinent më vete

Një kontinent me një lartësi mesatare që ka ekzistuar rreth 40 milionë vjet më parë, dhe që ishte shtëpia e kafshëve ekzotike, mund t’i ketë “hapur rrugën” gjitarëve aziatikë që të kolonizojnë Evropën Jugore, sugjeron një studim i ri. I...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Hidhet në erë me eksploziv bankomati në Shkup

Një bankomat në komunën “Butel” të Shkupit në Maqedoninë e Veriut është hedhur në erë me eksploziv. Sipas ministrisë së...
- Advertisement -spot_img