No menu items!

bajram begaj

Bajram Begaj sot në Kosovë, takime me liderët politikë dhe Forcat e Armatosura

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Kosovë këtë të hënë, e para që kur mori detyrën e kreut të shtetit shqiptar. Begaj do të pritet nga Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani e cila e...

Bajram Begaj të hënën në Kosovë, vizita e parë zyrtare si President i Shqipërisë

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Kosovë të hënën, e para që kur mori detyrën e kreut të shtetit shqiptar. Begaj do të pritet nga Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani e cila e ka...

‘Mezi presim të nisim bashkëpunimin’, Yuri Kim takon presidentin e ri

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Yuri Kim është takuar këtë të martë me Presidentin e ri të Republikës, Bajram Begaj. Lajmin e ka bërë me dije ambasada amerikane, përmes një postimi në rrjetet sociale ku ka publikuar edhe...

Putin uron Presidentin e ri të Shqipërisë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka uruar Bajram Begajn për zgjedhjen e tij në krye të shtetit shqiptar. Ambasada ruse në Tiranë, ka bërë me dije përmes një postimi në rrjetet sociale, se Putin i ka përcjellë urimet Begajt dhe...

Ambasada amerikane uron Bajram Begajn: Kontribues në bashkëpunimin SHBA-Shqipëri

Ambasada amerikane në Shqipëri ka uruar Bajram Begajn për zgjedhjen në postin e Kreut të ri të Shtetit. Përmes një postimi në rrjetet sociale, ambasada amerikane ka shprehur vlerësimin për Begajn si Shef i Shtabit të Përgjithshëm, duke shtuar se...

I kemi dhënë Shqipërisë një president normal, thotë Rama

Kryeministri Edi Rama deklaroi se tashmë Shqipëria do të ketë një president normal. Pas përfundimit të votimit në Kuvend, Rama u shpreh në një deklaratë për mediat, se Bajram Begaj është një figurë e pakontestueshme. “I kemi dhënë Shqipërisë një president...

Bajram Begaj zgjidhet Presidenti i ri i Shqipërisë

Bajram Begaj është zgjedhur Presidenti i ri i Republikës së Shqipërisë. Në votimin që u krye në seancën plenare në Kuvend, morën pjesë 83 deputetë. Begaj u zgjodh me 78 vota pro, teksa 4 deputetë votuan kundër dhe pati një...

Begaj ishte ushtarak aktiv kur u depozitua kandidatura në Kuvend, sipas Bylykbashit

Deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi deklaroi se kandidatura e Bajram Begajt për postin e Presidentit të Republikës, është në papajtueshmëri me Kushtetutën. Gjatë fjalës së tij në Komisionin e Ligjeve, Bylykbashi u shpreh se në momentin që kandidatura u...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img