No menu items!

autokolona

Pse forcat ajrore ukrainase nuk sulmojnë autokolonën ruse që po i afrohet Kievit?

Dy pyetje që po shtrohen së fundmi rreth gjendjes në Ukrainë janë: Si po hyn ndihma ushtarake dhe pse forcat ajrore ukrainase nuk po sulmojnë kolonën e gjatë ruse që po i afrohet Kievit? Sipas BBC, kufiri perëndimor i Ukrainës...

Bllokohet autokolona ruse, shembja e urës prish strategjinë e Putin

Ushtarët ukrainas ja kanë dalë të frenojnë avancimin e autokolonës ruse. Edhe pse bëhej fjalë për një karvan 60 kilometra të gjatë me ushtarë dhe armatime, forcat ushtarake nuk kanë avancuar dot drejt Kievit. “Besojmë se ukrainasit që hodhën në...

Publikohen pamjet 3D, kolona 64 km e autoblindave ruse që ka ngecur pranë Kievit

Janë publikuar pamjet më të fundit nga kolona kilometrike e automjeteve të blinduara të Rusisë, të cilat i janë drejtuar prej ditësh kryeqytetit të Ukrainës, Kievit, por që kanë ngecur në vend. Pamjet 3D tregojnë kolonën ushtarake ruse që llogaritet...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img