No menu items!

artan fuga

Unë refuzoj të konsumoj

Nga: Artan Fuga Zgjidhja e krizës të rëndë të rritjes të çmimeve është sjellja si konsumator i ndërgjegjshëm! Unë qysh dje, përballë imoralitetit idiot të rritjes të çmimeve në atë formë që na dëmton si shoqëri, madje dëmton edhe ata që...

Nderi lahet me nder

Nga: Artan Fuga Pas dhunës dhe skenave të dhunës që u “dhuroi” shqiptarëve në televizion, dhe gjithë planetit, skenat e turpit ku nga të dy palët u kthye logjika barbare dhe primitive e ushtrimit të dhunës paramilitare ndaj kundërshtatit, çështjet...

Fajtore e gjithë elita drejtuese e partisë demokratike, dhe kryefajtori

Nga: Artan Fuga Eshtë e padyshimtë që kriza që përjeton opozita shqiptare, kriza e gjithë këtyre muajve në partinë më të madhe opozitare, kalimi i të gjitha pushteteve vendore, në Kuvend, te partia në pushtet dhe Edi Rama, harxhimi kotmëkot...

Kongres i PD-së më 18 Dhjetor? Vetëvrasje politike

Nga: Artan Fuga Kongres i partisë demokratike në 18 dhjetor??? Antimiting? Uaaaaaaaaaaaa, vetëvrasje politike!!!Cfarë monologu me vetveten. Carje skizofrenike ndarjeje në dysh e identitetit politik! Vetëm psikanaliza i jep dum kësaj. Cfarë gafe shekullore!!! Më keq se djegja e mandateve...

Fuga: Berisha ka vetëm dy rrugë, ose të tërhiqet, ose të marrë PD-në

Akademiku Artan Fuga ka komentuar për zhvillimet e fundit brenda Partisë Demokratike. I ftuar në emisionin “Real Story” në News24, Fuha u ndal te takimet e ish-kryeministrit Sali Berisha, ku tha se është përgjegjësi e Bashës dhe drejtuesve të...

Veting deputetëve duke rrudhur e shkelur të drejtat qytetare kushtetuese?

Nga: Artan Fuga Cfarë po ndodh me opozitën? Opozita në Kuvendin e Shqipërisë ka konceptuar një projektligj të gjatë me stërhollime juridike lidhur me atë që edhe deputetët t'i nënshtrohen vetingut, pra të spastrohen të korruptuarit. Bukur fort! Ne qytetarët, më shumë...

Ideja mediokre e vettingut të politikanëve

Nga: Artan Fuga Ideja mediokre e vetingut të politikanëve Cfarë ideje mediokre, e dëmshme, populiste kjo e vetingut të politikanëve! A thua se nuk ka organe që kontrollojnë pasurinë e deputetëve dhe politikanëve! A thua se nuk ka Prokurori dhe gjykata! Nuk funksionojnë?...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img