Wednesday, June 7, 2023

arsye

A po e humbasim arsyen në vitin e dytë të pandemisë?

Sulme ndaj politikanëve që bëjnë thirrje për vaksinim, nervozizëm kudo. Po e humbasim arsyen në vitin e dytë të pandemisë? E pse nuk dëgjohet zëri i të arsyeshmëve? Reflektim mbi një vit turbulent nga Jens Thurau. Nga Deutsche Welle Dy vëzhgime...

4 arsye befasuese pse kafeja mund të jetë e mirë për ju

A e dini se pirja e kafesë çdo mëngjes ka përfitime të jashtëzakonshme shëndetësore? Përmbajtja e kafeinës në kafe stimulon sistemin nervor, duke çuar në një rritje të nivelit të adrenalinës në qarkullimin e gjakut. Ky hormon e përgatit trupin...

Ndiheni vazhdimisht të lodhur? Ja cilat janë arsyet kryesore

Ndjenja e lodhjes së vazhdueshme është ndër shqetësimet më të përhapura dhe që i dëgjoni më shpesh. Padyshim situata në vijim ju ka ndodhur edhe juve. Shkoni në shtrat natën pas një dite të lodhshme. Zgjoheni në mëngjes pa vendosur zilen....
- Advertisement -spot_img

Latest News

Hidhet në erë me eksploziv bankomati në Shkup

Një bankomat në komunën “Butel” të Shkupit në Maqedoninë e Veriut është hedhur në erë me eksploziv. Sipas ministrisë së...
- Advertisement -spot_img