Wednesday, June 7, 2023

armand duka

Duka i kërkon qeverisë që të rikthejë bastet sportive në Shqipëri

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF), Armand Duka dhe drejtuesit e klubeve sportive në vend, kërkojnë që qeveria shqiptare të rikthejë sërish bastet sportive. Gjatë një takimi të organizuar këtë të martë me përfaqësues të Ligës Profesioniste të Futbollit...

Armand Duka konfirmohet në krye të FSHF-së

Pas fitores së mandatit të 6 si president i FSHF-së, Armand Duka, mund ta ushtrojë detyrën e tij. Gjykata e Tiranës ka hequr ndaj Dukës masën e sigurisë të pezullimit nga detyra, duke vendosur që ai të hetohet pa...

Armand Duka rizgjidhet për herë të 6-të president i FSHF-së

Asambleja e FSHF-së e mbledhur sot në “Shtëpinë e Futbollit”, ka zgjedhur Armand Dukën si presidentin e saj për një mandat të 6. Votimi i cili padyshim do të shoqërohet me procese ligjore nga kundërshtarët e tij, ka caktuar...

Gjykata e Tiranës lë në fuqi masën e “pezullim nga detyra” për Armand Dukën

Gjykata e Tiranës ka lënë në fuqi vendimin për pezullimin nga detyra të Armand Dukës, Ardian Haçit dhe Ilir Shulkut. Ata nuk janë paraqitur në gjykatë dhe kanë deklaruar se do të përfaqësohen nga avokatët e tyre. Prokurori: “Është nisur hetim lidhur...

A rrezikohet finalja e Conference League në Tiranë?

Finalja e Conferece League, do të zhvillohet në Tiranë, sipas programit. E konfirmon presidenti i UEFA-s, Ceferin, që heq çdo dilemë për organizimin e kësaj ndeshjeje të madhe në “Air Albania”, për shkak të ndërhyrjes e turpshme të kryetarit...

Tritoli në shtëpinë e Dukës/ Berisha: Terrorizëm shtetëror

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas ngjarjes mbrëmjen e së hënës kur në portën e shtëpisë së kreut të FSHF-së, Armando Duka, shpërtheu një sasi tritoli. Ish-kreu i qeverisë e konsideron këtë ngjarje një akt të mirëfilltë të terrorizmit...

Erion Veliaj nuk i ndal sulmet ndaj FSHF-së

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erjon Veliaj nuk i ndal sulmet ndaj FSHF-së. Bashkia Tiranë ka depozituar në Prokurori një kallëzim penal për Sekretarin e Përgjithshëm të FSHF-së, Ilir Shulkun dhe Sekretarin e Shoqatës Rajonale të Futbollit Tiranë, Adrian...

Shpërthimi me tritol te shtëpia e Armand Dukës, pamjet e para nga vendi i ngjarjes (Video)

Dalin pamjet e para nga tritoli i vendosur te shtëpia e presidentit të FSHF, Armand Duka, në Durrës.  Siç duket në pamje që sjell SYRI, në vendin e ngjarjes duken forca të shumta policore. Mësohet se lënda eksplozive është vendosur në derën...

Tritol në shtëpinë e kreut të FSHF, Armand Duka në Durrës

Tritol në shtëpinë e presidentit të FSHF, Armand Duka, në qytetin e Durrësit.   Nuk dihet ende nëse ka të lënduar nga shpërthimi, por të dhënat e para janë se lënda eksplozive është vendosur në derën e shtëpisë.  Presidenti i FSHF, Armand Duka është...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Lionel Messi trasnferohet te Inter Miami

Lionel Mesi ka zyrtarizuar të ardhmen e tij, që nuk do të jetë përsëri te Barcelona, por as te...
- Advertisement -spot_img