Wednesday, June 7, 2023

aplikim

Finlanda dhe Suedia dorëzojnë aplikimet për anëtarësim në NATO

Finlanda dhe Suedia zyrtarisht kanë aplikuar që të anëtarësohen në aleancën e NATO-s. Përfaqësuesit e dy shteteve kanë dorëzuar aplikimet në selinë e aleancës në Bruksel. Vendimi i dy shteteve nordike, që kanë qenë neutrale, u nxit pas shqetësimeve të...

Finlanda do të aplikojë për anëtarësim në NATO

Finlanda dëshiron të bëhet shtet anëtar i NATO-s dhe do të aplikojë për anëtarësim në Aleancë, thanë presidenti finlandez, Sauli Niinisto dhe kryeministrja, Sanna Marin më 15 maj. Ky njoftim i hap mundësinë zgjerimit të aleancës ushtarake 30-anëtarëshe, teksa pushtimi...

Lotaria amerikane, DASH: Ja sa shqiptarë kanë aplikuar deri më tani

Llotaria amerikane ka nisur regjistrimet në datën 7 tetor  dhe do të vazhdojë të jetë e hapur deri më 10 nëntor, ora 18:00. Pjesë e aplikimeve janë bërë më shumë se 240 mijë shqiptarë. E megjithëse shifra është e...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Hidhet në erë me eksploziv bankomati në Shkup

Një bankomat në komunën “Butel” të Shkupit në Maqedoninë e Veriut është hedhur në erë me eksploziv. Sipas ministrisë së...
- Advertisement -spot_img