No menu items!

ambasadori

Ambasadori rus: Gjermania kaloi “vijën e kuqe”, furnizoi Ukrainën me armë

Ambasadori i Rusisë në Berlin, Sergey Nechayev kritikoi Gjermaninë për mbështetjen që i ka ofruar Ukrainës, pas nisjes së luftës. Në një intervistë për median ruse, Izvestia, Nechayev u shpreh se kjo përbën një ‘linjë të kuqe’ që qeveria gjermane nuk...

Berisha takim me ambasadorin e Çekisë

Lideri historik i demokratëve, Sali Berisha ka pritur në një takim ambasadorin e Çekisë në Tiranë, Karel Urban. Me një shënim në Facebook, Berisha shkruan se me të u diskutua gjerësisht mbi zhvillimet në Shqipëri dhe në rajon. Reagimi i plotë...

Arabia Saudite dëbon ambasadorin e Libanit

Arabia Saudite ka urdhëruar ambasadorin e Libanit që të largohet brenda 48 orëve nga vendi i tyre, për shkak të komenteve fyese të një ministri libanez. Mbretëria arabe ka vendosur një masë sanksioni për të gjitha importet nga Libani,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img