No menu items!

zoran zaev

Dorëheqja e Zoran Zaev, LSDM hap garën për kreun e ri

Këshilli ekzekutiv i LSDM ka pranuar dorëheqjen e kryetarit të partisë, Zoran Zaev dhe ka vendosur që partia të shkoj në zgjedhje të jashtëzakonshme. Zëdhënësja e LSDM-së, Bogdana Kuzevska ka njoftuar se nga nesër do të hapet gara për...

Zaev: Një nga të mbijetuarit më tha se kanë dëgjuar shpërthim të fortë

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev tani ndodhet në Bullgari për të takuar të mbijetuarit nga aksidenti i rëndë rrugor në autosdradën Struma në Bullgari. Në intervistë për Bulgaria ON AIR,ai është shprehur se ka arritur të bisedojë me...

Berisha sulmon Zaevin: Qytetarët maqedonas ia prenë biletën

Ish-kryeministri Sali Berisha ka sulmuar nga Foltorja në Kamëz edhe kryeministrin maqedonas Zoran Zaev, i cili pak ditë më parë dha dorëheqjen pas rezultatit të dobët të partisë së tij në zgjedhjet lokale. Berisha tha se qytetarët maqedonas ia prenë...

Humbja në zgjedhjet lokale/ Jep dorëheqjen kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, njëherësh kryetari i LSDM-së Zoran Zaev ka dhënë dorëheqjen nga posti i kreut të qeverisë dhe kryetarit të partisë. Lajmin e ka bërë me dije vetë Zaev në një konferencë për shtyp pas përfundimit...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img