No menu items!

zgjedhje

Johnson nën presion pas humbjes katastrofike të konservatorëve në dy rajone

Partia Konservatore e kryeministrit britanik, Boris Johnson pësoi një disfatë të thellë në zgjedhjet e brendshme të parakohshme, të zhvilluara në dy rajone, Tiverton & Honiton dhe Wakefield. Pas kësaj humbjeje, janë shtuar dyshimet për të ardhmen e Johnson në...

Berisha voton në selinë e PD, sulmon procesin për presidentin: Antikushtetues

Ish-kryeministri Sali Berisha i ka cilësuar si një proces dhe mision historik, zgjedhjet e së dielës për kryetar të Partisë Demokratike. Pasi votoi në selinë qendrore, Berisha tha në një deklaratë për mediat se procesi nuk është historik vetëm për...

Demokratët votojnë sot për kryetarin e ri të PD-së

Anëtarët e Partisë Demokratike do të votojnë sot për të zgjedhur kryetarin e ri të kësaj force politike. Demokratët do të zgjedhin drejtuesin e partisë për 4 vitet e ardhshme, me votimet që kanë nisur që prej orës 08:00 dhe...

Rama: Nëse nuk ka konsenus, e zgjedhim vetë presidentin në raundin e katërt

Kryeministri Edi Rama deklaroi se do të presë deri në raundin e tretë për të zgjedhur një president konsensual, por nëse nuk do të ketë dakordësi me opozitën, atëherë mazhoranca do të duhet ta zgjedhë e vetme. “Nëse do ketë...

Noka: Procesi i zgjedhjeve në PD nuk do të ndalet

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka deklaroi se procesi i zgjedhjeve për kryetarët e degëve në të gjithë vendin, nuk do të ndalet. Gjatë një konference për mediat nga selia blu, Noka u shpreh se ky proces i nisur nga...

Zgjidhet kryetari i PD-së në Fier

Garë e fortë për kryetarin e ri të Partisë Demokratike në Fier. Pas përfundimit të numërimit të mbi 700 votave është zbuluar edhe emri i ri që do të drejtojnë PD-në e Fierit. Bëhet fjalë për Rrapi Gjika, i cili deri...

Berisha: Jam i vetmi që e kam mundur Ramën

Ish-kryeministri Sali Berisha, në një konferencë për mediat tha se është ndër të vetmit që ka mundur kryeministrin Edi Rama. Berisha u shpreh se kryeministri Rama e ka humbur qetësinë dhe se e vetmja gjë që përpiqet të bëjë është...

BCC: Vuçiç drejt një tjetër mandati, shtypja e opozitës dhe lidhjet me rusët

Kjo mund të mos jetë hera e parë kur një frigorifer spikat në një fushatë elektorale. Por kur presidenti i Serbisë u shfaq në kuzhinën e një çifti në një promo elektorale, imazhet ngjallën shumë reagime. Me pak të...

Kush janë kandidatët për president të Serbisë dhe çfarë ofrojnë?

Në garë për presidencën e Serbisë janë tetë kandidatë - që nga presidenti aktual, ish-shefi i Shtabit të Përgjithshëm, profesori i Universitetit të Beogradit e deri te figura të ekstremit të djathtë. Ndër kandidatët për presidencën e shtetit janë edhe...

KQZ certifikon rezultatin e zgjedhjeve të 6 marsit pa asnjë kontestim

Kryekomisioneri Ilirjan Celibashi, thotë se për herë të parë pas 30 vitesh në Shqipëri një rezultat zgjedhor është certifikuar nga KQZ pa asnjë kontestim. “Pas ndryshimit të sistemit në vend, pas 30 vitesh dhe zgjedhjesh në Shqipëri, për herë të...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img