No menu items!

vota

Berisha-Ramës: Betohem në flamur, nuk ta fal votën dhe pushtetin e vjedhur

Votën kurrë nuk ta falim dhe pushtetin mbi votën e vjedhur kurrë nuk ta njohim. Kështu u shpreh kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha në protestën e zhvilluar në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, para godinës së Kryeministrisë. “Edi Rama, jemi këtu...

Vota transparente dhe gara reale përcaktojnë bashkimin e PD-së, thotë Alibeaj

Kryetari i Grupit Parlamentar i PD-së, Enkelejd Alibeaj deklaroi se bashkimi i demokratëve duhet të bëhet mbi disa vlera, si vota transparente dhe gara reale brenda partisë. Në një deklaratë për mediat në ambientet e jashtme të Parlamentit, Alibeaj u...

Berisha tregon foton: Kandidati i PD në Durrës ka blerë vota

Lideri historik i PD, Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari i cili akuzon kandidatin e Lulzim Bashës, Luan Hoti për blerje votash në Manzë të Durrësit.  Denoncuesi thotë se Hoti ka paguar nga 50 mijë lekë për votë...

Publikohet audio përgjimi/ Kandidati i PS blen votat në Rrogozhinë

Skandalet nuk kanë të reshtur për Partinë Socialiste dhe kandidatët e saj edhe në zgjedhjet e 6 marsit, ku po shfrytëzojnë varfërinë e qytetarëve për tu blerë vota me pagesa kesh, me abuzime me fondet shtetërore, por edhe me...

KQZ: Në 95% të kutive u prekën votat

Verifikimi pas zgjedhor nxori zbuluar komisionerët partiak të cilët rrezikojnë burgun pasi kanë futur duart në 95 përqind të kutive duke tjetërsuar votat e kandidatëve. Nga verifikimi i 10 përqind të kutive të votimit, rezulton se në 40 qendra...

Dha para për të blerë vota, arrestohet kandidati i LSI-së për deputet

Policia e Tiranës ka arrestuar kandidatin për deputet të LSI-së në zgjedhjet e 25 prillit, Etion Joka, i cili akuzohet për korrupsion aktiv. Ai ishte shpallur në kërkim para zhvillimit të zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit. “Nga specialistët për Hetimin...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img