No menu items!

vore

Partia Socialiste fiton Bashkinë e Vorës

Partia Socialiste ka fituar Bashkinë e Vorës. Në një deklaratë për mediat, Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi ka publikuar rezultatin e zgjedhjeve në bashkinë ku u eksperimentua votimi elektronik. Fitues i zgjedhjeve të pjesshme është Blerim Sheraj, kandidat...

Partia Demokratike, kallëzim penal për anëtarët e KZAZ në Vorë

Partia Demokratike ka përgatitur kallëzimin penal për 4 anëtarët e PS dhe anëtarin e LSI në KZAZ e Vorës për shpërdorim detyre. Selia blu thotë në një njoftim për shtyp se kallëzimi është përgatitur “Pas shkeljeve flagrante të Kodit Zgjedhor,...

Qëlluan me armë zjarri në ajër, policia arreston dy të rinj në Vorë

Dy të rinj nga Shijaku janë vënë në prangat e policisë së Vorës, pasi akuzohen se kanë qëlluar me armë zjarri në ajër duke terrorizuar banorët. Ngjarja ka ndodhur këtë të hënë në vendin e quajtur “Kuç-Vorë”, mbi kodrat e...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img