No menu items!

tedi blushi

Kur do zhvillohet protesta e opozitës? Përgjigjet Tedi Blushi

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi deklaroi se protesta kombëtare e opozitës do të zhvillohet së shpejti. Blushi tha nga Korça se ende nuk është vendosur për një datë konkrete. Ai theksoi se shtatori nuk do jetë fillimi...

Vendimi i Kushtetueses për 30 qershorin/ Presidenca: Kjo gjykatë i zhgënjeu të gjithë

Presidenca, nëpërmjet këshilltarit juridik të saj, Bledar Dervishaj, komentoi vendimin e Gjykatës Kushtetuese për të rrëzuar ankimimin e Shoqatës së Bashkive, për zgjedhjet lokale të 2019. Sipas Presidencës, janë shkelur rëndë parimet kushtetuese dhe kjo gjykatë, ka mborjtur interesat...

“Na shkatërroi fushatën”, Presidenca i përgjigjet Bashës: Kryetar kukull në shërbim të rilindjes

Presidenca ka reaguar ndaj deklaratave të kryedemokratit Lulzim Basha bërë dje në një intervistë për Zërin e Amerikës. Këshilltari i Presidentit të Republikës, Tedi Blushi e cilëson Bashën si kontribuuesin kryesor të Rilindjes, teksa thotë se kërkon shpëtim duke...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img