No menu items!

shkarkim

Abazoviç: Kuvendi të votojë për shkarkimin e presidentit Gjukanoviç

Kryeministri në detyrë i Malit të Zi, Dritan Abazoviç deklaroi se Kuvendi duhet të votojë iniciativën për shkarkimin e presidentit, Milo Gjukanoviç. Ai u shpreh se kjo do të dërgonte një mesazh të rëndësishëm politik, shkruan Vijesti. “Tashmë jemi një shumicë e...

EMRAT/ Drejtuesit e PD të shkarkuar pas vendimit të Gjykatës së Tiranës

Vendimi i sotëm i Gjykatës së Tiranës për të miratuar ndryshimet statutore të Komisionit të Rithemelimit bën që të gjitha strukturat drejtuese të PD-së të konsiderohen të shkarkuara. Kjo për shkak se në mbledhjen e 11 Dhjetorit në ”Air Albania”,...

Gjykata Kushtetuese shtyn më 7 Shkurt seancën për shkarkimin e Metës

Gjykata Kushtetuese nuk mundi të dalë dhe këtë të enjte me një vendim për kërkesën e Kuvendit për shkarkimin e kreut të shtetit. Pasi paraqitën argumentet e tyre, këshilltarë të Presidentit kërkuan kohë për t’ju përgjigjur afro 70 pyetjeve që...

Krizë politike në Malin e Zi, nesër seanca për shkarkimin e Abazoviç

Qeveria e Malit të Zi ka mbajtur ditën e sotme mbledhjen e radhës nën drejtimin e kryeministrit Krivokapiç.  Ministri i Financave dhe Mirëqënies Sociale, Milojko Spajiç është shprehur se në mbledhjen e sotme nuk është diskutuar mbi dorëheqjen e...

Gjykata Kushtetuese nuk merr vendim, shtyn seancën për Metën

Pas një seance maratonë, Gjykata Kushtetuese ka vendosur që të shtyjë seancën për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Burime kanë bërë të ditur se seanca e radhës është shtyrë të enjten në orën 10:00. Gazetarja Klesiana Omeri ka mësuar se...

Publikohet rezultati përfundimtar, pro shkarkimit të Bashës kanë votuar 43,385 anëtarë të PD

Komisioni i Rithemelimit të Partisë Demokratike, ka publikuar sot rezultatet përfundimtare të referendumit për ratifikimin e shkarkimit të Lulzim Bashës si kryetar i PD. Në bazë të në një vendimi nga Komisioni i Organizimit dhe Operacioneve Elektorale, bëhet me dije...

Fluks te referendumi për shkarkimin e Bashës, orari shtyhet deri në 18:00

Komisioni i Organizimit të Kontrollit dhe Operacioneve Elektorale vendosi për shtyrjen e orarit të votimit deri në orën 18:00.  “Nëse edhe pas orës 18:00 ka fluks votuesish pranë qendrave të votimit, procesi i votimit të vijojë deri sa të ketë...

Topalli reagon për referendumin kundër Bashës: Më pas radhën e ka Rama

Ish-deputetja demokrate dhe ish-kryeparlamnetarja Jozefina Topalli ka reaguar lidhur me referendumin që po zhvillohet në PD për të shkarkuar Lulzim Bashën si kryetar të partisë. Në një status në Facebook, Topalli shkruan se në votime kanë shkuar demokratë dhe themelues...

Delegatët e shkarkojnë Lulzim Bashën me 4446 vota

Delegatët e Kuvendit Kombëtar të Partisë Demokratike kanë vendosur shkarkimin kryetarin Lulzim Basha. Pas procesit të hedhjes së votës me votimit të fshehtë rezultoi se 4446 delegatë votuan pro shkarkimit të Bashës. Belind Këlliçi tha se nga 4934 delegatë...

Mançester Junajtid vendos për të ardhmen e Solskjaerit

Mungonte vetëm zyrtarizimi, por tashmë sapo erdhi. Ole Gunar Solskjaer nuk është më trajner i Mançester Junajtid. Fatale për teknikun norvegjez ishte humbja turpëruese në transfertë nga Uatfordi me rezultatin 4-1, por edhe ecuria e gjatë e rezultateve negative...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img