No menu items!

richard grenell

Grenell akuza Kurtit: Po krijon kaos në veri, SHBA të reagojë më ashpër ndaj tij

Ish-i dërguari i ish-presidentit amerikan, Donald Trump për dialogun ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës, Richard Grenell ka akuzuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti duke thënë se po krijon kaos në veri për të larguar vëmendjen e popullit nga politikat e...

Grenell: Nuk kam parë dhe nuk besoj se ka prova kundër Berishës

Richard Grenell ndodhet në Tiranë që prej ditës së djeshme. Ai ka dhënë një intervistë për Radion e Qendrës Amerikane për Ligj dhe Drejtësi, emisionit Sekulow, ku ka folur për gjendjen në Shqipëri dhe vendimin e sekretarit Blinken ndaj Sali...

Meta pret Grenell-in në Presidencë: Vlerësoj shumë angazhimin e tij

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka pritur sot në zyrën e tij me ambasadorin Richard Grenell, një nga figurat kryesore të republikanëve amerikanë. Meta vlerësoi angazhimin e Grenell në mbështetje të forcimit të mëtejshëm të marrëdhënieve dhe bashkëpunimit mes Shqipërisë...

Grenell i del në krah Berishës: Soros financon Blinken

Ambasadori Richard Grenell, deklaroi se Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken po sfidohet nga një Gjykatë Ndërkombëtare, duke iu referuar asaj të Parisit, ku ish-kryeministri Sali Berisha e ka paditur për shpifje. Grenell thekson se mbështetja financiare që Soros i...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img