No menu items!

raundi

Raundi i katërt për presidentin do të mbahet më 4 qershor

Raundi i katërt për votimin e Presidentit të ri të Republikës do të zhvillohet më 4 qershor, ora 18:00 në Kuvend. Propozimi i kryetarit të Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka marrë vetëm votat e mazhorancës, gjatë mbledhjes...

Dështon raundi i parë për zgjedhjen e presidentit

Këtë të hënë ka dështuar raundi i parë për zgjedhjen e Presidentit të Republikës. Në seancën plenare nuk u paraqit asnjë kandidaturë, ndaj dhe nuk pati votim. Deputetja socialiste, Klotida Bushka në emër të Komisionit të Ligjeve tha se deri...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img