No menu items!

rajoni

Lajçak kritika BE-së: Të nisin bisedimet me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

I dërguar special i BE-së për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak ka qenë I pranishëm në samitin e mbajtur në Selanik, ku ka deklaruar sërish nevojën e nisjes së bisedimeve mes BE-së me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Diplomati...

Rama: Shqipëria dhe rajoni e kanë vendin në BE dhe do të jenë në BE

Kryeministri i Shqipërisë në kuadrin e vizitës në Beograd flet për DW mbi ''Open Balkan“. Ai thekson ndër të tjera, se është e rëndësishme që Serbia ka pranuar që në mes Shqipërisë dhe Kosovës të mos ketë kufij.“ DW: Z....

“Der Spiegel”: Ballkani kërcënohet nga një konflikt i ri

Revista gjermane “Der Spiegel” i ka kushtuar një artikull situatës në Ballkan, ku paralajmërohet se në rajon do të nisë një konflikt i ri, dhe për këtë faji i hidhet BE. Unioni me politikën e saj të jashtme është...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img