No menu items!

presidenca

Meta tregon kur do të publikohen 72 pyetjet e Gjykatës Kushtetuese

Presidenti i vendit, Ilir Meta ka deklaruar në konferencën për mediat se nesër do të dalë përgjigjia për 72 pyetjet e Gjykatës Kushtetuese. Po ashtu, Meta tregoi se ditën e nesërme do të depozitohet kallëzimi në prokurori për Kuvendin. Ilir...

Presidenca zbulon provën e parë të falsifikuar nga Kuvendi, për të shkarkuar Metën

Këshilltari i Presidentit për Çështjet Ligjore, Bledar Dervishaj, pak minuta para hyrjes në seancën e Gjykatës Kushtetuese që po shqyrton kërkesën e Kuvendit për shkarkimin e Ilir Metës, ka zbuluar para medias me fakte të parin dokument të falsifikuar...

Vendimi i Kushtetueses për 30 qershorin/ Presidenca: Kjo gjykatë i zhgënjeu të gjithë

Presidenca, nëpërmjet këshilltarit juridik të saj, Bledar Dervishaj, komentoi vendimin e Gjykatës Kushtetuese për të rrëzuar ankimimin e Shoqatës së Bashkive, për zgjedhjet lokale të 2019. Sipas Presidencës, janë shkelur rëndë parimet kushtetuese dhe kjo gjykatë, ka mborjtur interesat...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img