No menu items!

open balkan

Analisti amerikan: “Open Balkan” i jep fuqi ekonomike dhe politike Serbisë

“Nisma “Open Balkan” minon “Procesin e Berlinit” dhe i jep më shumë fuqi ekonomike dhe politike Serbisë”. Kështu deklaroi analisti amerikan, Edward P. Joseph në një inervistë për Deutsche Welle, ku shtoi se ambiciet nacionaliste serbe janë shqetësuese. “Anëtarët e Senatit...

Kundër inceneratorëve dhe takimit Rama-Vuçiç, zbulohet itenerari i protestës së thirrur nga Berisha

Ish-kryeministri, Sali Berisha nëpërmjet një statusi në ‘Facebook’ ka zbuluar detaje rreth protestës së thirrur ditën e nesërme kundër vjedhjes së inceneratorëve dhe siç e quan ai, paktit antikombëtar Rama-Vuçiç. Berisha njofton se protesta do të nisë në orën 16:00. Mbledhja...

‘Open Balkan’ në Tiranë, Vuçiç: Do të lidhim popujt

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç, ka komentuar takimin që do të zhvillohet nesër në Tiranë në kuadër të ‘Open Balkan’. Ai është shprehur se ky takim që do të zhvillohet në Tiranë do të sjellë shumë përfitime dhe se është...

Kosova? Vuçiç: Kush do të bëhet pjesë e ”Open Balkan”, të vijë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç deklaroi se cildo shtet mund t'i bashkohet nismës ''Open Balkan'', ku deri më tani bbëjnë pjesë Shqipëria, Serbia dhe Maqedonia e Veriut. Në një konferencë të përbashkët në Beograd me kryeministrin shqiptar Edi Rama dhe...

”Open Balkan” në Beograd/ Nis takimi Rama-Vuçiç-Dimitrov

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç sapo është takuar me kryeministrin Edi Rama dhe zëvendëskryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Nikola Dimitrov. Ata kanë ndaluar përballë fotografëve në Pallatin e kryeministrisë, duke bërë foton zyrtare. Konferenca e përbashkët për shtyp e Vuçiqit,...

”Open Balkan”, Prishtina: Nismë pa vizion për rajonin tonë

Kosova nuk do të marrë pjesë as në takimin e gjashtë të "Open Balkan" që këtë herë do të mbahet në kryeqytetin serb, Beograd. Zyra e komunikimit në Kryeministrinë e Kosovës ka njoftuar se Kosova nuk ka asnjë ftesë për...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img