No menu items!

miroslav lajcak

Kurti takon Borrell dhe Lajçak: Të vendosur për sundimin e ligjit në veri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti zhvilloi një takim në Paris me Përfaqësuesin e Lartë të BE-së, Josep Borrell dhe Përfaqësuesin e posaçëm të BE-së, Miroslav Lajçak, pak para nisjes së Forumit të Paqes. Sipas një njoftimi të qeverisë së Kosovës,...

Lajçak takon këshilltarin e Scholz: Diskutuam për ecurinë e dialogut Kosovë-Serbi

Përfaqësuesi special i Bashkimit Evropian për dialogun ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës, Miroslav Lajçak, zhvilloi një takim me Jens Pletner, këshilltar për politikën e jashtme të kancelarit gjerman Olaf Scholz. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Lajçak përmes një postimi...

Lajçak: Edhe dy muaj kohë që Kosova dhe Serbia të gjejnë zgjidhje për targat

I dërguari special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak thotë se ka një afat prej dy muajsh, që të dyja vendet të gjejnë një zgjidhje për çështjen e targave të automjeteve. Në një intervistë për “Euronews Serbia“, Lajçak,...

Lajçak: BE duhet të përshpejtojë procesin e zgjerimit për Ballkanin Perëndimor

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Beograd-Prishtinë dhe çështje të tjera të Ballkanit Perëndimor, Miroslav Lajçak, thotë se nuk ka alternativë tjetër për Ballkanit Perëndimor përveç integrimit. Ai shprehu shqetësimin se Evropa mund ta humbasë Ballkanin...

Lajçak kritika BE-së: Të nisin bisedimet me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

I dërguar special i BE-së për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak ka qenë I pranishëm në samitin e mbajtur në Selanik, ku ka deklaruar sërish nevojën e nisjes së bisedimeve mes BE-së me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Diplomati...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img