No menu items!

milo gjukanovic

Abazoviç: Kuvendi të votojë për shkarkimin e presidentit Gjukanoviç

Kryeministri në detyrë i Malit të Zi, Dritan Abazoviç deklaroi se Kuvendi duhet të votojë iniciativën për shkarkimin e presidentit, Milo Gjukanoviç. Ai u shpreh se kjo do të dërgonte një mesazh të rëndësishëm politik, shkruan Vijesti. “Tashmë jemi një shumicë e...

Marrëveshja me kishën serbe, Abazoviç takon Gjukanoviç në Presidencë

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç ka zhvilluar një takim me presidentin e vendit, Milo Gjukanoviç, pasditen e së martës në selinë e Presidencës. Sipas mediave malazeze, temë diskutimi ka qenë miratimi i Marrëveshjes Themelore me Kishën Ortodokse Serbe dhe...

Pastrim parash me Rezart Taçin? Prokuroria Speciale në Mal të Zi nis hetimet për presidentin Gjukanoviç

Presidenti i Malit të Zi Milo Gjukanoviç, do të merret në peytje nga prokuroria e vendit të tij. Ky vendim vjen pas operacionit të SPAK një javë më parë në bashkëpunim me Prokurorinë e Palermos, ku u bllokuan më...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img