No menu items!

mesues

Mësuesit kërkojnë 100 euro shtesë, qeveria ofron 50, vijon greva në Kosovë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe kryetari i Sinsikatës së Arsimit, Rrahman Jashari nuk kanë gjetur zgjidhje, në lidhje me kërkesat e arsimtarëve. “Euronews Albania” mëson se pas takimit që zgjati më shumë se 2 orë, ata nuk gjetën gjuhën...

Vendimi/ Rriten me vetëm 6% pagat e mësuesve

Ministrja e Arsimit Evis Kushi bëri me dije vendimin e marrë për rritjen e pagës së mësuesve me 6% duke filluar nga viti i ardhshëm. Pas mbledhjes së kabinetit qeveritar, ministrja tha se krahas pagës së mësuesve do të rritet...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img