No menu items!

maqedoni

Varhelyi: Duhet të hapen negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Kredibiliteti i cënuar i BE-së kërkon urgjentisht të zgjidhet kontesti midis RMV-së dhe Bullgarisë, vlerëson Komisioneri i BE-së për Zgjerim, Oliver Varhelyi. Ai në Forumin Ballkanik të Sofjes ka potencuar se pret që gjatë këtij muaji të nisin negociatat...

Integrimi/ Bullgaria kërkon zyrtarisht që Shqipëria të ndahet nga RMV

Bullgaria ju ka kërkuar zyrtarisht shteteve anëtare të BE-së që Shqipëria të ndahet nga Maqedonia e Veriut sa i përket procesit të integrimit. Klan News raporton se Bullgaria kërkon që Shqipëria të gjykohet për meritat e saj dhe të vijojë...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img