No menu items!

Jens Stoltenberg

Stoltenberg: Nëse Rusia përdor armë bërthamore, do ketë pasoja të rënda

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha se çdo përdorim i armëve bërthamore është i papranueshëm dhe se nëse Rusia i përdor ato, do të kishte pasoja të rënda. “Çdo përdorim i armëve bërthamore është absolutisht i papranueshëm, do...

Stoltenberg takohet sot në Bruksel me Kurtin dhe Vuçiçin

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg do të mbajë takime të ndara në Bruksel këtë të mërkurë me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç. Sipas njoftimit për media nga aleanca ushtarake e NATO-s, Stoltenberg...

‘NATO do ndërhyjë nëse cënohet stabiliteti në Kosovë’, Stoltenberg telefonon Vuçiçin

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka zhvilluar një bisedë telefonike këtë të mërkurë me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Stoltenberg përmes një postimi në rrjetet sociale, ku theksoi se i kishte...

Ukraina duhet të marrë më shumë armatime të rënda, thotë Stoltenberg

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg tha se vendet perëndimore duhet t’i dërgojnë Ukrainës më shumë armatime të rënda, teksa forcat ruse vazhdojnë të përparojnë në lindje të vendit. Gjatë një deklarate për mediat, pas takimit me shtatë liderët...

Shefi i NATO-s: Lufta midis Ukrainës dhe Rusisë mund të përfundojë vetëm përmes negociatave

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg deklaroi se lufta midis Ukrainës dhe Rusisë mund të përfundojë vetëm në tryezën e negociatave. Deklaratën, Stoltenberg e dha këtë të hënë pas takimit me presidentin amerikan Joe Biden në Shtëpinë e Bardhë,...

Finlanda dhe Suedia dorëzojnë aplikimet për anëtarësim në NATO

Finlanda dhe Suedia zyrtarisht kanë aplikuar që të anëtarësohen në aleancën e NATO-s. Përfaqësuesit e dy shteteve kanë dorëzuar aplikimet në selinë e aleancës në Bruksel. Vendimi i dy shteteve nordike, që kanë qenë neutrale, u nxit pas shqetësimeve të...

NATO: Rusia nuk i ka arritur akoma qëllimet e saj

Rusia nuk i ka arritur qëllimet e saj në Ukrainë. Kështu është shprehur sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, pas takimit jozyrtar të ministrave të jashtëm të Aleancës në Berlin. Sipas Stoltenberg, NATO respekton vendimin e Suedisë dhe Finlandës...

”Nuk jemi pjesë e këtij konflikti”/ NATO i frikësohet Rusisë

BRUKSEL - Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg i ka zbutur ndjeshëm retorikat ndaj Rusisë. Edhe pse u shpreh se mundësitë janë në rritje që gjërat në ditët në vijim në Ukrainë të përkeqësohen, pasi trupat ruse parashikohet...

NATO nuk do të dërgojë trupa në Ukrainë në rast të pushtimit rus

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka thënë se aleanca ushtarake e Perëndimit nuk do të dërgojë trupa luftarake në Ukrainë, në rast se Rusia pushton këtë shtet. “Ne nuk planifikojmë të dërgojmë trupa luftarake të NATO-s në Ukrainë…...

Stoltenberg: Aktorë të huaj po punojnë për të dëmtuar përparimin në Ballkanin Perëndimor

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të mërkurën se vendet anëtare të aleancës ranë dakord të vazhdojnë praninë e tyre në Ballkan ku kohët e fundit janë parë tensione dhe ndërhyrje nga aktorë të jashtëm, që duan...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img